Jsme obchodně montážní partner technologií dodávaných od firmy V-systém elektro a zde jsou reference našich montáží podle technické, projektové a montážní dokumentace.

Reference

  Obsah referencí:

  1. Proč fotovoltaickou elektrárnu od nás
  2. Montáž rekuperace do zabydleného domu během 1 týdne kdy byly majitelé na dovolené a vrátili se do hotového
  3. Zdravý vzduch do školky pomocí rekuperace a teplo od podlahy

  4. Video montáž rekuperace v hotovém domě: 


  1)    Rychlé snížení účtů za energie díky fotovoltaice

  Optimalizace nákladů na energie je tématem nejen všech, kteří realizují novostavby, ale rozhodně i ti, kteří jsou již ve svém zrealizovaném domě. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak snížit náklady na energie je instalace domácí fotovoltaické elektrárny. Takovou zkušenost má náš zákazník – manželský pár z Boleslavska. Podívejte se, jaké měli zadání a peripetie.

  • Jedním z nejrychlejších způsobů, jak snížit náklady na energie, je instalace domácí fotovoltaické elektrárny. 

  Úvahy vedoucí k rozhodnutí pořídit fotovoltaiku

  Pan Jiří s manželkou jsou od roku 2009 majiteli nízkoenergetického domu. Přesto dále přemýšleli, jak snížit náklady. V roce 2021 se rozhodli nahradit původní topný systém a investovat do tepelného čerpadla, což přineslo prokazatelnou úsporu na nákladech za elektrickou energii domu. Pro co nejekonomičtější provoz je na domě také instalován solární ohřev užitkové vody. Co ale spotřebovává energii, je filtrační systém koupacího jezírka. Na čištění vody se spotřebovává od dubna do října permanentně cca 600 – 800 W. Manželé tedy na jaře roku 2022 začali uvažovat, jak náklady domu ještě více optimalizovat. K jakému rozhodnutí dospěli?

  "Došli jsme k logickému závěru, že by náš problém mohla vyřešit malá fotovoltaická elektrárna. Ta má právě v letních měsících největší výkon."

  Pan Jiří s manželkou nastudovali vše možné k fotovoltaice a výsledkem bylo rozhodnutí, že budou poptávat výhradně malou FVE, která bude kalibrována přesně na jejich potřebu. Co bylo mimo jiné důvodem tohoto jasného rozhodnutí? Pan Jiří říká: "Přirozeně jsme také nechtěli přeinvestovat náš dům s návratností investice, kdy již bude docházet fyzická životnost některých součástí elektrárny."

  Dlouhá cesta k výběru dodavatele malé fotovoltaické elektrárny

  Výsledkem úvah byla definice přesné poptávky na FVE, kterou postupně oslovovali všechny dostupné dodavatele elektráren. Jaké byly reakce od dodavatelů?

  "Reakce byly různé, někteří zástupci těchto společností reagovali obratem, že malé elektrárny nedodávají, jiní zástupci k nám sice přijížděli, ale výsledkem byly nabídky na předimenzované elektrárny s přesvědčováním, jak jsme nerozumní a o jak velké peníze přijdeme na dotacích atd. atp. A takto reagovaly i ty společnosti, které výslovně na svých prezentacích uvádějí, že dodávají i malé FVE. Zkrátka, že bychom se cítili jako zákazník, který je respektován, to vůbec ne!"

  Další fázi na cestě k malé fotovoltaické elektrárně pan Jiří popisuje následně:

  "Asi po 3 měsících, kdy už jsme začali ztrácet naději a počali jsme uvažovat o tom, že si FVE pořídíme svépomocí, víceméně náhodou jsme narazili na firmu V-systém. Té jsme zaslali přesně stejnou poptávku, jako všem ostatním. Reakce byla jako když mávne kouzelným proutkem. Ozval se nám manažer pro Čechy sever pan Kocourek, který nejen že neodkládal termíny pro zaneprázdněnost, ale přijel k nám, věcně posoudil technické možnosti pro instalaci dle našich požadavků a do 3 dnů jsme měli na stole pragmatickou nabídku ve dvou variantách možného řešení."

  Hlavní parametry navržené fotovoltaické elektrány byly následující:

  • typ elektrárny SOLU START, individuální nabídka
  • on-grid
  • 1-fázová
  • celkový instalovaný výkon: 2,25 kWp
  • střídač: síťový (on-grid) 1-fázový 2,5 kVA
  • panely: monokrystalické, instalovaných 6 ks
  • odhadovaná produkce: 2 138 kWh/rok


  "Potom vše běželo v logickém sledu, vše co bylo dohodnuto, platilo a to doslova.

  Během 2 týdnů jsme měli vyřízeny smluvní záležitosti, proběhla ještě osobní návštěva šéfmontéra pana Kaplana a po 4 týdnech od první návštěvy pana Kocourka, dne 1.9.2022, byla dokončena a odzkoušena montáž naší FVE, takové, kterou jsme si přáli. 

  U firmy v-systém opravdu platí "náš zákazník náš pán". 


  Od poptávky po nabídku od V-systém elektro:

  • odeslaná poptávka investorem přes web společnosti V-systém
  • 1 den od poptávky prvotní cenová nabídka a návrh řešení
  • první telefonický kontakt od obchodního manažera
  • osobní návštěva obchodníka na místě
  • posouzení možností instalace
  • nabídka technického řešení do 3 dní ve 2 variantách
  • vyřízení smluvních záležitostí během 2 týdnů
  • finální obhlídka před instalací instalačním partnerem panem Janem Kaplanem
  • dokončení, odzkoušení a předání elektrárny 4 týdny od 1. návštěvy zástupce firmy V-systém

  Hledáte dodavatele a nedaří se vybrat? Již nehledejte. Náš tým je tu pro Vás. Řešení Vám rádi doporučíme, ale také budeme respektovat Vaše přání.

  Oslovte nás se svými požadavky na fotovotaickou elektrárnu

  Ukázka z průběhu a výsledku kompletní instalace

  Velice děkujeme panu Jiřímu za důvěru a za krásné slovní i textová vyjádření a přejeme hodně pohodových a slunných dní. 

  2)     Na řízené větrání s rekuperací není nikdy pozdě

  Máte postaveno a zaujalo Vás řízené větrání s rekuperací tepla? Ale povzdechli jste si, že do hotového domu to již nelze? Máme pro Vás dobrou zprávu! Umíme i dodatečné instalace do zabydlených domů.

  Že si dodatečnou instalaci do zabydleného bytu, včetně řešení průchodů stropy a stěnami neumíte představit? Knihy na poličkách, pověšené záclony a závěsy, všechny věci (i ty denní potřeby) stále na svých místech a do toho něco vrtat? Bojíte se, že prach jako ze stavby bude všude? Věřte, že i to lze elegantně vyřešit a tedy že ani zdánlivě nereálné požadavky nejsou překážkou pro to, abyste si vylepšili komfort a kvalitu vnitřního prostředí.

  Řešení centrálního větrání v hotových domech a bytech

  Občas se někdo rozhodne, že by chtěl instalovat řízené větrání, i když už je postaveno, ba dokonce zabydleno. Nestalo se nám to jednou, že naše řešení pro centrální řízené větrání s rekuperací tepla někdo z různých důvodů poptal do hotového bydlení. Ať už to byl třeba luxusní byt v hlučném a prašném pražském prostředí, novostavba ve fázi po dokončení hrubé stavby, která postupovala rychleji, než se investor pro větrání rozhodl nebo hotový zkolaudovaný rodinný dům.


  Řízené větrání lze dodatečně instalovat i do zabydleného bytu či domu.

  Systémů centrálního řízeného větrání pro dodatečné instalace nejen do rodinných domů jsme dodávali již mnoho. U jedné takové instalace jsme byli přítomni osobně a mohli jsme pro Vás zajistit fotodokumentaci. Zveme Vás na prohlídku. 

  Poptávka realizace větrání do stávajícího obydleného domu

  Majitelé tohoto rodinného domu postaveného nedaleko za Prahou již několik let spokojeně bydlí. Po čase ale usoudili, že ke spokojenosti jim přeci jen ještě něco chybí. Konkrétně se jednalo o centrální řízené větrání.

  Je to ale vůbec možné? Takový zdánlivě složitý systém do již hotového a obydleného domu nějak elegantně doplnit? Takové a další otázky zpočátku měli právě i majitelé.

  Hlavní důvody pro poptávku řízeného větrání mimo jiné byly:

  • přání permanentně provětrávat vnitřní prostředí
  • větrat 24 h denně, 365 dní v roce bez zbytečné ztráty tepla
  • pečlivé provětrávání všech místností a na výslovné přání majitelů i všechny kouty domu
  • eliminace prachu z krbové vložky a pylů zvenčí

  Klíčové faktory na cestě k úspěchu

  Významnou roli v celém procesu v takové situaci hrají zejména:

  • zkušená a spolehlivá montážní firma a
  • kvalitní dodavatel technikého řešení a komponent promyšleného systému.

  Součástí nabídky pro investora pak je mimo návrh technického řešení také cenová nabídka zahrnující komplexní dodávku materiálu i služeb, včetně závěrečného úklidu a odhadu časové náročnosti. Ten je důležitý zejména pokud se rodina po dobu prací chce vydat třeba na dovolenou. Tak to bylo právě v případě rodiny z tohoto domu.

  Bezproblémovou funkci systému zajistí spolehlivý dodavatel komplexních služeb.

  Ke službám také může patřit dotační servis – pokud investor splňuje podmínky a má zájem dotaci čerpat.

  Návrh technického řešení a způsobu realizace

  Řízené větrání bylo navrženo jako centrální. Trvale větraný objem vzduchu je 97 m3/h.

  Větrací jednotka byla zvolena nástěnná FLUO S. Jednotka bude umístěna v tepelně odizolovaném podkroví domu.

  Předpokládaná roční úspora tepla na vytápění při řízeném větrání s rekuperací tepla oproti větrání okny je 2 707 kWh/rok.

  Jak již bylo zmíněno výše, provětrávány budou všechny "kouty" domu, tedy 5 pokojů, obývací pokoj s kuchyní, 2 koupelny i zádveří.

  Propojení vzduchotechnické jednotky FLUO S s fasádními přechody, tlumiči hluku a rozváděcími boxy je realizováno pomocí tepelně izolačního potrubí EPLE a SNFX (DN125). Potrubí DN125 je vzduchotěsně a parotěsně napojeno na hrdla jednotky, fasádní přechody a obvodové stěny budovy.

  Potrubí v 1. NP jsou vedena v prostoru podhledu, fixována ke stropní konstrukci.

  Navržené komponenty

  • nástěnná centrální větrací jednotka FLUO S s následujícími parametry :
  VĚTRACÍ JEDNOTKA FLUO S
  způsob zavěšení: nástěnný
  max. průtok vzduchu: 280 m3/h
  vnější rozměry: š. 600 x v. 4 000 x h. 430 mm
  energetická třída: A
  účinnost zpětného získávání tepla této jednotky 86 %
  průměr připojovacích hrdel: 125 mm
  základní vybavení filtry: (na vstupu a odtahu) G4/G4 * 

  * Jednotka je na vstupu i na odtahu vybavena filtry G4/G4. V případě, že by toto v budoucnu přišlo uživatelům nedostačující, je možné nahradit jemnějším filtrem F7 (používá se zejména na vstupu pro ještě "jemnější" odfiltrování pylů a prachů zvenčí). Výměna filtrů probíhá zpravidla po 6 až 12 měsících. Záleží vždy na prašnosti prostředí v dané lokalitě.

  • interiérové vyústky FLUO ROOM 04
  • venkovní zakončení větrání fasádní mřížkou FLUO TWIN 03
  • tepleně izolační potrubí EPLE a SNFX (DN125)
  • rozváděcí boxy
  • stropní/stěnové boxy
  • flexibilní potrubí průměru 90/75 – pro rozvod vzduchu od rozváděcích boxů ke stropním/stěnovým
  • FLXP 90 – odvodní a přívodní část potrubí

  Průběh instalace

  Tato krásná realizace proběhla díky montážní firmě Elektroinstalace Jan Kaplan a to ke spokojenosti majitelů i s dobrou náladou. Panu Kaplanovi bychom touto cestou chtěli ještě jednou poděkovat za výborně odvedenou, profesionální práci.

  Společnost V-systém zajistila návrh technického řešení, projekt, dodávku komponent a závěrečné nastavení a zaregulování celého systému.

  Zkušená montážní firma s dobrým partnerem zvládne instalaci větrání i do obydleného domu.

  Instalace byla realizována zrovna v průběhu kvetení řepky. Tedy majitelé mohli hned od prvního spuštění systému řízeného větrání ocenit i eliminaci alergenů zvenčí a to díky účinné filtraci.

  Dodatečná instalace a dotace na rekuperaci z programu NZÚ

  Ve stávajících objektech je možné žádat o dotaci v programu Nová zelená úsporám na řízené větrání s rekuperací, pokud budou vyústky instalovány ve všech obytných a pobytových místnostech a pokud bude měřením průvzdušnosti dosaženo maximálně hodnoty n50 ≤ 2,5 [h-1].

  Dotace z NZÚ je 50 % z investice, maximálně však 100 000 Kč v případě centrálních systémů a maximálně 75 000 Kč v případě decentrálních systémů.

  Na centrální řízené větrání do stávajícího objektu můžete získat dotaci NZÚ až 100 000 Kč.

  Zaujalo Vás toto řešení? Rádi Vám nabídku na větrání připravíme a schopnou montážní firmu, která dokáže i takové téměř zázraky, doporučíme a realizaci pro Vás zajistíme.

  3) Zdravý vzduch do školky pomocí rekuperace a teplo od podlahy

  Konečně je tu ten velký den! Velmi očekávaný první den nástupu našeho dítěte do školky. Den plný emocí. Z toho, že naše děťátko už je tak veliké, že se bude osamostatňovat. Možná přijde i nějaká slzička, když se od nás ráno zpočátku ratolest nebude chtít oddělit. Ale naopak možná budeme plakat my, že to naše dítě je v kolektivu dalších dětí tak nadšené a snad se i zdá se, že nás najednou už vůbec nepotřebuje. To vše je významná životní fáze pro každou rodinu.

  Nástup dítěte do školky jde zpravidla ruku v ruce s nástupem maminky zpět do zaměstnání. Chvíli trvá, než si všichni zvykneme na nový režim. A co teprve, když nám ho nabourá dětská rýmička a dítě nám ráno najednou do školky nevezmou. Je obecně známo, že ve většině případů je to běžný stav. Je tu nějaká možnost, jak množství virů přinášejících si ze školky zeliminovat? Je jasné, že jedním z míst s nějvětší koncentrací virů, kde je děti mohou "nasbírat", jsou právě školky.

  Bereme to sice již jako samozřejmou součást vývoje dítěte. Díky postupnému "potkávání" běžných virů v ideální koncentraci si budujeme imunitu. Zejména pracující rodiče by asi ocenili, kdyby se děti s viry mohly potkávat právě v menších dávkách, aby s nimi co týden nemuseli zůstávat doma, protože do školky nemohou.

  Přesně toto si uvědomují v soukromé mateřské školce Dětské centrum Neználek v Jablonci nad Nisou. Jak důležité je zdravé prostředí i zdravý vzduch. Také vědí, že pro zajištění zdravého prostředí je potřeba mimo jiné kvalitně větrat. Proto se na nás obrátili s poptávkou na realizaci systému řízeného větrání a podlahového topení. Tuto informaci dokonce najdete na webových stránkách miniškolky.

  V miniškolce Neználek si zakládají na zdravém prostředí.

  podlahové topení a řízené větrání mateřské školky

  Zdraví dětí ve školkách nejen díky zdravému vzduchu z rekuperace

  V centru si zakládají na individuálním přístupu k dětem. Bezpečnost a zdraví dětí jsou tu tou nejvyšší prioritou. Kromě pěkného a pro děti příjemného prostředí co se dispozice, vybavení i programu týče, zde děti dostávají kvalitní domácí stravu a potraviny se vybírají vždy čerstvé u místních farmářů. Celé dětské centrum je vybudováno ve vysokém hygienickém a bezpečnostním standardu.

  Vzduch v místnosti je vyměňován automaticky pomocí rekuperace a nečeká se na to, až vzduch bude vydýchaný nebo si někdo vzpomene, že by se mělo vyvětrat. Díky tomu se větrá i v chladnějších a zimních obdobích, kdy jsou děti obzvláště náchylné na nachlazení a chycení virů, které se v místnosti více koncentrují. Oproti běžnému větrání okny či dveřmi je to naprosto zdravě a bezpečně – vzduch je předem dohříván na požadovanou teplotu, takže děti nejsou v chladu ani v průvanu. Díky tomu je samozřejmě také úspornější provoz – teplo za vytápění se neposílá ven oknem, ale díky rekuperaci je předáváno studenému vzduchu přiváděnému zvenčí.

  Předpokládaná úspora za vytápění díky rekuperaci je: 1 579 kWh/rok.

                                                                     vyznačení rozvodů vzduchotechnického potrubí


  S investorem zůstáváme v kontaktu a doufáme, že budeme mít za rok provozu reálné informace. Pokud Vás to také zajímá, přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo pravidelně sledujte náš web.

  Zdraví dětí je tou nejvyšší prioritou.

  • Poptat profesionální řešení pro zajištění zdravého vzduchu

                                                                                          vyústka řízeného větrání

                                                                                     rekuperační jednotka FLUO 

                                                                                       vzduchotechnické rozvody

  Elektrické podlahové vytápění s inteligentním systémem řízení

  Pan majitel je zároveň fanda do inteligentních řešení. Proto jedním z důvodů, proč se rozhodl pro společnost V-systém bylo, že technologie větrání i vytápění je možné napojit na centrální inteligentní systém. Proto například na fotkách nevidíte žádné nástěnné termostaty od topení, jak je tomu běžné v klasických instalacích. Výhoda podlahového topení zejména v prostorách, kde se pohybují děti na podlaze je myslíme jasná a netřeba ji dlouhosáhle popisovat – děti neprostydnou a opět jsou tak méně ohrožené respiračními onemocněními.

  Pro realizaci byly využity speciální tenké topné kabely TO-2U, díky kterým se téměř nenavyšuje podlahové souvrství.

                                                                                    podlahové topení v koupelně

                                                                              podlahové topení ve všech prostorách 

                 vytápění i větrání jsou řízeny inteligentně

  Děkujeme investorovi za krásnou referenci a partnerské realizační firmě pana Kaplana za perfektně odvedenou práci. A přejeme miniškolce Neználek co nejvíce zdravých dětí a budoucnu snad i ostatním školkám zdravý vzduch bez bacilů po celý rok.